• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
gomolinski_franciszek.jpg  Nauczane przedmioty: matematyka
Wykształcenie: wyższe
Tytuł: magister
Lata pracy: 1956-1969
Ksywka: Dziadek
Zdjęcie: Charakterystyka:
 b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_gomolinski_franciszek_1.jpg Wspaniały nauczyciel matematyki, uczący według przedwojennych zasad. Surowy i wymagający; słynne są jego wypowiedzi typu: "siadaj, Ty nic nie umiesz - dwója!!". Ale na koniec okresu sprawiedliwy. Czasem uczeń miał kilka dwój, a na koniec otrzymywał ocenę "dobry". Sprawiedliwy i bardzo lubiany przez młodzież. Uczył mimo podeszłego wieku, nie chciał iść na emeryturę. Całe życie poświęcił swojej ukochanej królowej nauk - matematyce.. Podobno po przyjeździe w okresie powojennym do Bytomia nigdy nie opuścił miasta!

Przez uczniów zwany: "Dziadkiem"

TUTAJ można także przeczytać świetny artykuł o Gomolińskim napisany przez Henryka Cebullę (Va 1967).
Co piszą uczniowie:
  W okresie międzywojennym mgr Franciszek Gomoliński pełnił różne odpowiedzialne funkcje w szkolnictwie średnim, był między innymi dyrektorem gimnazjum w Łunińcu, w przedwojennym województwie poleskim (obecnie Białoruś), następnie w Tomaszowie Lubelskim, przewodniczącym Towarzystwa Popierania Budowy Szkół Powszechnych w powiecie tomaszowskim i hrubieszowskim.
Trudne lata okupacji rzuciły go do obozu jenieckiego w Murnau, ale i tutaj nie zapomina, że jest nie tylko żołnierzem, lecz przede wszystkim pedagogiem. Organizuje kursy dla żołnierzy polskich, na których prowadzi nauczanie matematyki, fizyki i języka rosyjskiego.
Po wojnie pracuje w Technikum dla Robotników Wysuniętych w „Czerwonym Technikum". Bierze aktywny udział w opracowywaniu statutu szkoły. W okresie, kiedy brakowało podręczników, opracowuje skrypty z dziedziny matematyki. Wiele lat jest nauczycielem matematyki i członkiem grona pedagogicznego Technikum Energetycznego. Zyskał tu sobie szacunek sympatię i głęboką miłość uczniów.

Jan Łabojko Vc 1967

Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Miejsce oraz data  pochowania śp. Franciszka Gomolińskiego:

Lokalizacja: Bytom; ul. Powstańców Śląskich

Odszedł od nas: 20 stycznia 1971 r.

b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_gomolinski_gomolinski_1.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_gomolinski_gomolinski_2.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_gomolinski_gomolinski_3.jpg

Komentarze obsługiwane przez CComment