• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Przeglądając archiwum z plikami filmowymi ku mojemu zdumieniu znalazłem pliki filmowe z pogrzebu dyr. Jana Nafalskiego, jaki miał miejsce w roku 1992. Prawdo-podobnie nigdzie dotychczas nie były publikowane. Postanowiłem więc zmontować z tych plików film i udostępnić go na stronie absolwentów Energetyka i Elektronika. We wspomnieniach absolwentów pozostaną różni nauczyciele, w zależności od okresu ich pracy i nauki.

Jedni pamiętać będą na pewno niezrównanego Bronisława Wieruszewskiego zwanego "Wierusiem", inni słynnego Jana Nafalskiego zwanego "Jasiem", który znał cały podział godzin na pamięć i wiedział, gdzie w danej chwili i na jakiej lekcji powinien znajdować się spotkany przez Niego uczeń.

Znane były jego częste "naloty", mające na celu sprawdzenie tarcz i czapek, które w dawnych latach uczniowie musieli obowiązkowo nosić. Był bardzo lubiany przez kolegów, serdeczny i pobłażliwy dla młodzieży. Był jej wielkim przyjacielem. Założył pierwszą w szkole drużynę harcerską. Brał udział we wszystkich wieczorkach klasowych, które organizowane były przez poszczególne klasy. Brał czynny udział w zajęciach pozalekcyjnych.

W filmie można zobaczyć osoby, które nie są już wśród nas, między innymi: Aleksandra Lidowskiego, Janinę Markiewicz, Maksymiliana Papiorka, Władysławę Szymik, Kazimierza Borowca, Karola Bietę i innych. Zapraszam do oglądania. Film zmontowano z materiałów nagranych kamerą analogową.
Do filmu wkradł się drobny błąd: Na początku jest data 14 listopada 1992 a powinno być 24 listopada 1992

PS
Kilka osób wyraziło chęć posiadania tego filmu w swoich prywatnych zbiorach. Możesz sobie "ściągnąć" ten film klikając TUTAJ. Po otwarciu okna kliknij na "Ściągnij" po prawej stronie u góry lub - jeżeli tego nie widzisz - to po prawej na dole na trzy kropki! i "Pobierz". Jeżeli będziesz miał problemy to napisz. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. masz adres do korespondencji.
Powodzenia
 

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment